Македонија
7. August 2020 - 10:53

На Табановце приведен грчки државјанин поради фалсификувана возачка дозвола

На 06.08.2020 во 11.30 часот на Граничниот премин Табановце, на влез во Република Северна Македонија, при контрола на патничко возило „форд“, со германски национални ознаки, управувано од К.К.(60), државјанин на Р.Грција, било констатирано дека сообраќајната дозвола за возилото била фалсификувана, односно било извршено бришење на податоци. К.К. бил лишен од слобода и предаден на полициски службеници од СВР Кумановоза понатамошна постапка.