Македонија
14. September 2019 - 11:31

Мотоциклист тешко повреден во село Лескоец

Вчера околу 19.55 часот во с.Лескоец, охридско, Д.Г.(31) од с.Лескоец, управувајќи мопед со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот.

Во незгодата, Д.Г. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во општата болница во Охрид.

Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид.