Македонија
21. October 2019 - 19:39

Мицкоски вечерва на средба со коалиционите партнери

 
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во седиштето на партијата има средба со коалиционите партнери. Средбата на коалицијата „За обнова на Македонија“ следува по вчерашната лидерска средба кај претседателот Пендаровски, на која лидерите на партиите се договорија на 12. април догодина да се одржат предвремени парламентарни избори.
 
Мицкоски со коалиционите партнери ќе разговараат за стратегија односно изборна програма со која ќе настапат на 12- ти април. Се очекува по средбата изјава да даде лидерот на ВМРО- ДПМНЕ Христијан Мицкоски.
 
Сања Димитровска