Loading Video...
Свет
23. November 2022 - 16:30

Менаџер на супермаркет на „Волмарт“ убил шест колеги и се самоубил

Вооружен маж срмтно застрела 6 луѓе  во продавница на Волмарт во градот Чесапик во американската сојузна држава Вирџинија.

По масакрот напаѓачот се самоубил соошпшти полицијата. Го извршил менаџерот на продавниците а жртвите се негови колеги. Пет лица завршиле со повреди и се хоспитализирани.

Нема информации за мотивот за крвавата драма која се случила синоќа. Новиот вооружен инциднет во САД доаѓа само неколку дена по пукањето во ноќен клуб на ЛГБТ заедницата во Колорадо, при што загинаа пет лица.