Македонија
30. јуни 2022 - 17:15

Малолетник од Битола силувал малолетничка - негова роднина

На 30.06.2022 околу 02.00 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода малолетник од Битола, поради сомнение дека извршил обљуба врз малолетничка од Битола – негова роднина, информираа од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.