Џет-Сет
22. February 2018 - 15:40

Македонскиот актер по вторпат стана татко, а бебето доби уникатно име

Македонскиот актер Кирил Трајковски, кој редовно го гледаме како дел од серијалите на македонските народни приказни, пред еден месец по вторпат стана татко.
 
Тој минатата година во јуни ја запроси својата избраничка Ирена, а веќе во февруари добија принова во семејството.
 
Гордите родители одлучија ќеркичката да ја крстат Дениција.