Џет-Сет
22. February 2018 - 10:33

Македонскиот актер по вторпат стана татко: Бебенцето доби преуникатно име

Актерот Кирил Трајковски- Максим или попознат и како Марлон Брандо во музичките води, пред еден месец по вторпат стана татко на ќеркичка.

Откако во месец јуни ја побара раката на својата сакана Ирена, за тазе брачната двојка овој месец февруари беше најубавиот во животот.

На свет пристигна девојченце за кое гордите родители се пофалија на социјалните мрежи.

Родителите или кумовите биле доста инвентивни со името, па малечката доби преуникатно име, Дениција.

Инаку, и првата ќерка на актерот кој најмногу го знаеме од македонските приказни, има специфично и модерно име- Дарја.