Loading Video...
Фудбал
12. јуни 2022 - 18:32

Македонија - Гибралтар 4:0 по половина час игра

За само половина час македонскатa фудбалска репрезентација води со 4:0 на арената „Тодор Проески“ во Скопје против Гибралтар.