Бизарно но вистинито
21. August 2015 - 15:41

Лут зошто не се тргала мајката со бебе од паркингот, искочил и...

Жена со бебенце во количка стоела пред паркинг место каде средовечен маж пришол со автомобилот и сакал да се паркира. Затрубел мајката да се тргне, а таа не се тргнала веднаш бидејќи го средувала детенцето во количката. Човекот нервозен излегол од колата и почнал да се расправа со мајката која му рекла дека е непристоен. Тогаш го истргнал детенцето од количката и го фрлил на земја.

Инцидентот се случил во Кина веднаш до автобуската станица во Пекинг, а убиецот е идентификуван како Хан, човек во 40-тите.

- Бебето беше мирно и неподвижно откако го фрли на земја. Ни не заплаче од болка – раскажува уличен продавач на весници кои бил очевидец на грозоморното убиство. Според него тоа не било се. Од автомобилот излегол уште еден маж и не и дале веднаш да му помогне на бебето туку како што тврди очевидецот ја удирал мајката по што двајцата избегале.

Мајката веднаш го земала 2 годишното девојче и го однела во болница каде е примено во критична состојба. Лекарите се обиделе да го спасат но не успеале – девојченцето починало од повредите здобиени од силниот удар.

Полицијата успеала да го пронајде осомничениот маж – се работело за поранешен затвореник кој на почетокот на годинава излегол од затвор каде лежел поради кражба – сега ќе одговара за убиство и му прети смртна казна.