Фудбал
26. July 2017 - 9:37

ЛШ - квалификации: Одиграни шест натпревари од 3.коло

 Две победи постигнаа синоќа гостинските екипи на првите натпревари од третото коло од квалификациите од Лигата на шампионите. Триумф на гостинските терен остварија ЦСКА Москва и Олимпијакос, додека Вардар и Славија Прага постигнаа минимални победи од 1:0 на домашен терен.
 
Резултати:
Карабах – Шериф 0:0,
Славија Прага – БАТЕ Борисов 1:0,
АЕК - ЦСКА Москва 0:2,
Вардар – Копенхаген 1:0,
СБ – Викторија Плзен 2:2 и
Партизан – Олимпјакос 1:3.
 
Денеска се играат натпреварите:
Астана – Легија,
Динамо Киев – Јанг Бојс,
Салцбург – Риека,
Хапоел Бер Шева – Лудогорец,
Виторул – АПОЕЛ,
Марибор – ФХ,
Ница – Ајакс,
Селтик – Розенборг и
Бриж – Башакшехир.