Фудбал
9. јуни 2020 - 10:05

Ливерпул може да го продолжи договорот со Лалана до крајот на сезоната

Фудбалерот од средниот ред на Ливерпул, Адам Лалана, може да го продолжи договорот со клубот до крајот на сезоната.

Според „The Independent“, раководството на „црвените“ има намера да го зачува  32-годишниот Англичанец до крајот на сезоната, која беше суспендиран поради пандемијата на коронавирус.

Претходно се дозна дека играчот од средниот ред сака да го напушти клубот. За него се заинтересирани Лестер и Лацио.

Лалана има еден гол и две асистенции на 22 натпревари за Ливерпул во сезоната 2019/20.