Фудбал
9. September 2017 - 16:31

Леванте лапна бод во Мадрид

Леванте на нашиот интернационалец Барди продолжува со изнендадувањата во Шпанија. Најголемото го приреди денеска кога лапна бод на жешкото гостување кај шампионот Реал. Иви најави сензација кога ги доведе гостите до предност од 1-0.  Лукас го постави конечниот резултат на мечот на кој се повреди Бензема а  плус бразилецот Марсело заработи црвен картон.