Живот
28. January 2020 - 12:17

Лени Кравиц се збогува со Коби Брајант: Немам зборови, само љубов

Музичката ѕвезда Лени Кравиц на социјалните мрежи се збогуваше со легендата на кошарката Коби Брајант кој вечерва го загуби животот во хеликоптерска несреќа. Кравиц постираше фотографија од Коби и неговата ќерка и напиша:
 
-Немам зборови. Само љубов!