Џет-Сет
2. November 2017 - 9:24

Леjди Гага се сврши

Поп пејачката Лејди Гага се сврши, а нејзиниот избраник е 17 години повозрасниот Кристијан Карино (48), пишува „Ју-Ес Викли".

Според анонимни извори, веридбата била тајна и се случила летово, кога идниот сопруг на поп ѕвездата добил благослов од нејзиниот татко.

Сепак, тие засега не планираат свадба, поради здравствените проблеми на Гага.

Имено пејачката скоро сподели со своите обожаватели, дека страда од фибромијалгија, т.е. хронични болки во мускулите. Во септември таа мораше да ја прекине концертната турнеја по последниот албум, откако беше итно примена в болница со силни болки