Македонија
26. May 2022 - 0:15

Лефков објави ВИДЕО од хаосот во Собрание: Диктатурата на ДУИ/СДСМ олицетворена во Талат

Миле Лефков пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил објави видео од Собранието на кое се гледа како пратеници реагираат дека се заклучени во Собрание.

-Заклучени пратеници и хаос во Собрание! Диктатурата на ДУИ/СДСМ олицетворена во Талат го покажува грдото лице во Собрание!, пишува Лефков на Фејсбук.