Фудбал
15. September 2021 - 18:18

КУП: Вардар на пенали ја елиминира Победа

Попладнево се одиграа натпреварите од шеснаестина финалето на домашниот фудбалски куп. Се играше по една средба и затоа имаше возбудливи и интересни дуели. Најнеизвесно беше во Прилеп каде Вардар по изведувањето на пеналите ја елиминира Победа откако во регуларниот дел беше 1-1. 

РЕЗУЛТАТИ

Детонит – МАКЕДОНИЈА ЃП 0:3

Победа – ВАРДАР 1:1 (П 5:6)

Беса– СКОПЈЕ 1:1 (П5:6)

Тим Локомотива – ОХРИД 0:2

Љуботен – ПЕЛИСТЕР 0:9

Гостивар – РЕНОВА 0:4

Кораби – БЕЛАСИЦА 1:2

Слога (В) – РАБОТНИЧКИ 0:3

Новаци – ТИКВЕШ 0:2

Саса – СТРУГА ТЛ 0:2

Воска Спорт – БРЕГАЛНИЦА 0:1

*Со големи букви се екипите кои одат понатаму

22.09.2021 – 15 Ч

КИТ ГО – ШКЕНДИЈА

ЊУ СТАРС – БОРЕЦ

ВЕЛЕШТА – ШКУПИ