Фудбал
2. September 2016 - 13:17

Куп: Дерби Работнички - Шкендија

Реприза на финалето на националниот куп помеѓу Работнички и  Шкендија е осминафиналното дерби од Купот на Македонија. Покрај ова дерби интересни ќе бидат пи пресметките помеѓу Пелистер и Ренова и А.Пандев и прволигашот Шкупи. 
 
КУП НА МАКЕДОНИЈА - 1/8 финални двојки 
 
Академија Пандев - Шкупи
Пелистер - Ренова
Велазерими - Вардар
Силекс - Хоризонт Турново
Брегалница - Тетекс
Новаци - Победа
Работнички - Шкендија
Металург слободен
 
Првите натпревари се играат на 21. септември 2016 година со почеток во 15:30 часот. Реванш пресметките се закажани на 12. октомври 2016 година со почеток во 14:00 часот.