Македонија
17. November 2019 - 16:02

Кривична за скопјанец, фатен со кокаин на паркинг пред хотел во Велес

СВР Велес поднесе кривична пријава против Д.Ќ.(36) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 19 ноември минатата година на паркинг пред хотел во Велес, полициски службеници извршиле преглед на пријавениот, при што пронашле и одзеле кокаин.