Македонија
13. October 2019 - 16:13

Кривична пријава за дилер од Кочани

Полициската станица Кочани поднесе кривична пријава против Е.Б.(28) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 24.12.2018 во Кочани, полициски службеници при извршен претрес на домот и други простории на пријавениот пронашле и одзеле марихуана и семки од растението „cannabis sativa“.

По преземени мерки е утврдено дека пријавениот во декември 2018 на М.Т.(23) од Кочани му продал марихуана, која била пронајдена при негов преглед извршен на 21.12.2018.