Фудбал
18. January 2020 - 20:10

Кристал Палас се враќа непоразен од „Етихад“

Интересно и возбудливо беше во Премиер лигата каде Манчестер Сити одигра само 2-2 против борбениот Кристал Палас.

            Дека е можно изненадување кај шампионот гостите најавија  преку турскиот интернационалец Тосун.

            Граѓаните во продолжението доминираа и по многуте упатени удари на сцена стапи Серхио Агверо и со два погодоци го сврте резултатот во корист на домашниот тим.  СЕпак  сити освои само еден бод откако Фернандињо во последните моменти од средбата постигна автогол за конечни 2-2.