Фудбал
29. October 2015 - 8:02

Конечно победа и за Клоп

Екипата на Ливерпул конечно победи под водството на новиот тренер Јирген Клоп. 

Популарните „редс“ славеа со 1-0 во Лига купот против Борнмут со голот на Клајн. 
Манчестер Сити убедливо со 5-1 го совлада Кристал Палас додека Саутемптон му нанесе елиминација со 2-1 на А.Вила.