Живот
16. March 2016 - 19:04

Комбе прегази мало дете: Тоа стана и си отиде како ништо да не се случило!

Ужасна снимка од надзорна камера, покажува како безмилосен возач на комбе прегазува дете во Нанџинг во источниот дел на Кина, а не ни погледна назад.
 
За некое чудо, иако комбето го прегази и со предните и задни тркала, детето стана без проблем и си продолжи по патот.
 
Како што пренесува „People's Daily China“, детето минало само со помали повреди на главата.
 
Полицијата го уапсила во зачот и е заржан во полициска станица.
 

Watch: Toddler miraculously survives being knocked down and run over by minivan A 4-year-old boy was knocked down and run over by a minivan while he was playing in a neighborhood in east #China's Nanjing on March 9. Luckily, the boy managed to stand up all by himself right after the accident and suffered only a minor injury on the head. Driver of the minivan, who made no stop after the accident, has been detained by police for investigation. (Video via CCTV)Watch from our Youtube channel, also don't forget to subscribe: https://

Posted by People's Daily, China on Tuesday, March 15, 2016