Џет-Сет
15. September 2017 - 11:32

Карлеуша на Инстаграм се пофали со новата фризура

Ако некој често менува фризури и боја на косата, тоа е Јелена Карлеуша.

Таа имаше розова, небесно сина и жолтеникава боја на косата, но најчесто ја гледаме како „плавуша„.

Сепак сите оние кои би сакале да имаат таква боја на косата мора да знаат дека тоа е тешко да се постигне на долга коса, па затоа Јелена многу често се шиша, а кога ќе посака долга коса става „вметнати прамени„.

Таа неодамна се пофали со нова фризура и објави кратко видео на Инстаграм.

Имено таа има кратка фризура и косата и е извиткана. 

Погледнете како и стои новата фризура: 

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on