Loading Video...
Спорт плус
24. October 2020 - 16:02

Јапонецот Накагами прв пат во кариерата до пол-позиција во „Кралската класа“

Јапонецот Такаи Накагами ќе започне од првото стартно место на утрешната 11.та трка во Мото ГП шампионат што ќе се вози во шпанскиот Арагон 
 
До својата прва пол-позиција во кариерата возачот на Хонда стигна пред Италијанецот, Франко Морбидели од Јамаха и Шпанците, Алекс Ринс и Маверик Виљалес. 
 
Потсетување дека минатата недела на истата патека триумфираше возачот на Сузики, Алекс Ронс