Македонија
2. May 2021 - 11:31

Изминатото деноноќие 436 прекршоци за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (1 и 2 мај) на територијата на државава по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 436 прекршоци, соопшти Министерството за внатрешни работи.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.