Македонија
13. September 2019 - 18:30

Изгубил контрола и излетал од патот - тешко повреден

Вчера во 13.50 часот било пријавено дека на патниот правец Берово - Беровско Езеро, на местото викано ,,Епрев дол“, Л.А.(64) од Берово, управувајќи патничко возило „БМВ“ со беровски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот. Во незгодата Л.А. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Медицинскиот центар Штип. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Берово.