Македонија
22. May 2018 - 13:34

Инцидент во автобус на ЈСП

Инцидент во скопски автобус, претепано 16 годишно момче. Како што информираат од МВР, вчера  А.Ч. (54) од село Стајковци, скопско, пријавил дека околу 18.25 часот во автобус број  65В на Јавното сообраќајно претпријатие  три непознати лица кои биле во автобусот физички го нападнале неговиот 16-годишен син. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.