Живот
12. March 2018 - 13:49

Имала 138 килограми: Ослабела 57 без диета само со оваа вежба и сега сите нејзини другарки и љубоморат

Лаура во еден момент имала повеќе од 138 килограми и во тој момент одлучила да собере сили за да ослабе. 
 
ОСлабела до 81 килограм до мај 2017 година, а денес после долгогодишното кревање на тегови има 88 килограми. 
 
- Направете си себе  услуга и немојте никогаш да заборавите од каде сте почнале и никогаш не заборавајте колку сте биле љубопитни за промена. Не заборавајте колку храбро сте се бореле за успех.Знам, тешкое , но реди, стои во испиритативната порака на оваа млада девојка, која ја сподели на Инстаграм својата приказна. 
 
Почнала да крева тегови и минувала со часови во теретана секој ден. Истовремено правела истражување  поврзано со фитнес, храна и здравје. 
 
- Ги променив моите навики во исхраната и додадов  доста здрава храна во исхраната, напишала таа. 
 
Сега јаде избалансирана храна, богата со зеленчук и овошје, риба, пилешко и јаглерохидрати. Во процесот на губењето н а масата јадела 5 до 6 пати на ден, оброци богати со зеленчук и протеини од меса и јајца.