Свет
2. October 2017 - 13:46

Идентификуван напаѓачот во Лас Вегас

Лицето осомничено за нападот во Лас Вегас е идентификуван како 64-годишен белец Стивен Педок од Невада.

Полицијата го застрела во хотелска соба, на 32. кат од хотелот Менделеј Беј, од каде усмрти најмалку 20 лица и рани над 100. 

Полицијата трага по неговата придружничка Марли Данли. Жената, засега не е осомничена, туку на полицијата и е потребна за сослушување.

Лас вегас потрага

Таа е Азијатка, висока 150 цм и тешка околу 50 килограми.