Џет-Сет
4. August 2015 - 21:27

Иан Мекшејн ќе настапи во новата сезона на „Игра на престолите“

Во новата шеста сезона на популарната телевизиска серија „Игра на престолите“ ќе се појави и британскиот актер Иан Мекшејн, објави магазинот „Вераети“. 

Засега нема информации која улога ќе ја игра Мекшејн, но магазинот неведува дека според извори во продуцијата на серијата тој ќе ја има „една од клучните ролји“ во новата сезона. 

Снимањето на шестата сезона на „Игра на престолите“ веќе започна, а премиерата на првата од десетте нови епизоди е предвиднена за следната пролет. 

Мекшејн досега има настапувано во повеќе британски и американски серија, а најпознат е по неговата улога во серијалот „Дедвуд“ на Ејџ-Би-Оу.