Македонија
14. јуни 2018 - 14:48

Хорор во Македонија: Се обидел да силува малолетничка

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против 46-годишниот Ѓ.Б.  од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,силување“.
 
На 17.05.2018 година околу 21.00 часот 15-годишно девојче од Битола пријавило дека околу 14.30 часот Ѓ.Б. се обидел да изврши полови дејствија врз неа.