Бизарно но вистинито
28. January 2016 - 15:09

ХОРОР НА ПОРОДУВАЊЕ: И експлодирало челото под кое и пронашле 3 тумори!

Мајка на пет деца, Сем Дејвис од Западен Ланкашир, немала идеја што се крие зад нејзинот вроден белег се додека не заминала на породување.
 
Била во шок кога лекарите и кажале што имала под нејзиното чело, кое и експлодирало на породување.
 
Уште во својата намјмала детска возраст ја малтретирале на училиште поради нејзиниот вроден белег, поради кој ја нарекувале "еднорог", но мислела дека тоа е најлошото што може да и се случи.
 
Сепак ткивото на белегот пукнало на породувањето, кога се откриени 3 тумори на Сем.
 
Сем и нејзинот маж Пол имале 4 ќерки, пред да дознаат дека таа е бремена со момче.
 
За време на првата бременост, Сем рекла дека местото на вродениот белег забележала оток, но ништо посебно. Меѓутоа за време на последната бременост при породувањето тој едноставно пукнал.
 
"Како ми растеше стомакот, така ми растеше и вродениот белег. Бев како чудовиште. Докторите ми рекоа дека машките хормони во тој момент допринеле тој да пукне", рекла Сем.
 
Една година по породувањето таа одела на преглед на главата, и на челото каде бил белегот и на тоа место пронајдени се 3 тумори.