Македонија
24. August 2018 - 8:57

Хаос на скопските улици - 13 сообраќајки за само еден ден

- Вкупно 13 сообраќајни незгоди се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје. Три лица се тешко повредени, а 15 лесно. 

Како што соопшти СВР, со поголема брзина од дозволената се движеле 49 возачи, десет биле под дејство на алкохол, четворица поминале на црвено, а осум возеле без дозвола.

Десет возила се исклучени од сообраќај зашто не биле регистрирани возила се десет, а подигнати со пајак се 58.