Џет-Сет
23. April 2016 - 12:45

„Губи се од бината“ - Како Принс ја избрка Ким Кардашијан на својот концерт

Старлетата Ким Кардашијан имаше единствена можност да биде на бина со легендарниот Принс, но тоа не го искористи добро.

Сега кога ни недостасува се присетуваме на омилените, избрани моменти од кариерата на Принс, а ова е еден од омилените. Кога Принс нешто ќе побара, тоа мора да се случи. Кога ќе те повика на танц, нема врска дали знаеш или незнаеш, ќе танцуваш. Таа лекција далечната 2011 година ја научи Ким Кардашијан на неговиот концерт во Медисон Сквер Гарден.

Легендарниот музичар ја повика старлетата да му се придружи на бината, но што таа очигледно не беше подготвена. Се качи и плескаше, но кога сфати дека тој сака да танцува со неа, почна да ја врти главата. Некое време тој играше околу неа, но тоа брзо му здосади и едноставно и рече: „Губи се од бината“.

Ким потоа се правдапе на Твитер дека едноставно се заледила пред легендата.