Балкан
21. May 2017 - 14:00

Голема акција на полицијата, уапсени 18 наркодилери

Српската полиција уапси 18 наркодилери, соопшто денеска прес-службата на Минстерството за внатрешни работи ја Србија. 

ТАСС јави дека силите на редот извршиле неколку операции против наркодилерите. 

При акциите биле пронајдени вкупно седум килограми наркотици, вклучително марихуна, хероин, кокаин, анфитамини и други нелегални опојни средства. 

Некои од уапсените биле вооружени, а српската полиција запленила и два пиштоли и големо количество на муниција.