Живот
4. јуни 2018 - 18:35

Го оцрни образот на Синан: По 12 години затвор, синот на пејачот дојде на погреб, кога ќе дознаете зошто бил осуден ќе се згрозите

Пејачот Синан Сакиќ попладнево е погребан во својот роден град Лозница, а на погребот освен целата српска естрада, присуствуваа и многу фанови на пејачот, како и многу роднини.

Вниманието инаку нај веќе го привлече неговиот син Радиша Сакиќ кој пред 12 години зацрни друго семејство во Лозница.

Имено во мај 2002 година тој се обидел да го убие Драгољуб Деспотовиќ, а судот го осуди на 12 години затвор кој ги отслужи само неколку недели пред да почине неговиот татко.

Според многумина Радиша видно се променил, ослабел и нема коса.