Спорт плус
22. October 2021 - 13:05

Ѓоргиев со златен медал на Светското првенство во кик бокс

На Светското првенство по кик бокс во Италија Македонецот Димитар Ѓорѓиев освои златен медал.

Ѓоргиев славеше против Никола Дробњак од БиХ со 3-0 и стана светски првак.

Ова е четврта титула на светските првенства.