Бизарно но вистинито
6. October 2015 - 15:15

Ги шокираше сите: Навивач падна од трибина!

Неверојатна случка се случи на еден фудбалски натпревар во Аргентина и тоа помеѓу нисколигашите Јувентуд Антониана и Клуб Атлетико Митре.
 
Сепак натпреварот стана во втор план, а причина е една неверојатна сцена.
 
Имено во еден момент се гледа како еден навивач од трибината паѓа на земја.
 
Во еден од нападите откако еден играч упати центар шут, камерите го „фатија“ навивачот како целата сила удира на земја, додека останатите позади него се фаќаат за глава и со неверување гледаат што уставри се случило.
 
За среќа, навивачот не починал, но тешко се повреди.