Фудбал
27. September 2016 - 10:28

Фудбалерот на ПСЖ Орие доби затворска казна

Дефанзивецот на ПСЖ, Серж Орие е осуден на казна затвор во времетраење од два месеци поради напад врз полицаец.
 
Судот во Париз го казни репрезентативецот на Брегот на Слоновата коска и парично со 600 евра, а ќе мора да ги покрие и судските трошоци од 1.500 евра.
 
Сепак, Орие нема да оди на отслужување на затворската казна, туку тој казната ќе ја одработи низ друштвено корисна работа.
 
Орие ќе биде во конкуренција за место во тимот на ПСЖ за натпреварот со Лудогорец во Лигата на шампионите (среда, 20:45 часот).