Македонија
19. January 2022 - 17:28

Фрлена запалива течност во дворот на двајца браќа во Чаир

МВР информираше дека вчера во 19:05 часот Џ.Љ.(63) од Скопје пријавил дека на подрачјето на Чаир во неговиот и во дворот на неговиот брат биле фрлени шишиња запалива течност, но не предизвикале пожар. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Се работи на расчистување на случајот.