Фудбал
14. јуни 2021 - 11:02

Ериксен: Ви Благодарам на сите, нема да се откажам

Кристијан Ериксен ја објави својата прва јавна изјава откако доживеа срцев удар за време на натпреварот на Данска на Евро 2020 со Финска, инсистирајќи на тоа дека „се чувствува подобро“ и „нема да се предаде“.

Ериксен колабираше на „Паркен“, па лекарите мораа да се борат за неговиот живот на лице место и за среќа сите вложени напори вродија со труд.

Во краткото соопштение објавено до „Газета дело Спорт“ преку неговиот агент Ериксен им се заблагодари на навивачите за поддршката и загриженоста и вети дека ќе дознае зошто доживеа толку ненадејна и сериозна итна здравствена состојба.

-Ви благодарам. Нема да се предадам. Сега подобро се чувствувам, ама сакам да знам што се случило. Би сакал да им за заблагодарам на сите за тоа што го направивте за мене -истакна Кристијан, а пренесува „Газета Дело Спорт“.