Кошарка
9. September 2017 - 16:41

ЕП Кошарка: Драматична победа на Германија против Франција

Во драматичен меч селекцијата на Германија приреди пријатно изненадување и ја елиминира Франција со победа од 84-81 од ЕП во кошарка. 

Дека ќе има изненадување најави пресвртот на почетокот на последната четвртина кога Германиците почнаа да се одлепуваат  но Фурние одржуваше рамнотежа и ја донесе Франција до продолжение но кога Нандо де Коло не погоди тројка радоста дојде на клупата на Германијца каде јунак беше Шредер со 22 поени. 

Германија ќе игра во четвртфиналето со подобриот од мечот меѓу Шпанија и Турција