Џет-Сет
17. May 2016 - 15:58

Екстремно слабата Анџелина Џоли криела многу тајни: Бред Пит ја откри вистината и расплака милиони луѓе

После шпекулациите дека се разведуваат поради изневерување и од едната и од другата страна, шокантните фотографии на кои актерката изгледа како костур, шпекулациите дека боледува од неизлечлива болест, вестите за актерскиот пар Анџелина Џоли и Бред Пит одеднаш запреа.

Меѓутоа, во јавноста испливаа нови информации – парот не се разведува, дека кризата е надмината, засекогаш се селат од Лос Анџелес и дека се среќни и се сакаат повеќе од било кога, пренесува „Дејли Меил“.

Во прилог на тоа говори и изјавата на Бред за неговата сопруга.

-Мојата жена се разболе. Навистина беше нервозна поради проблемите на работаа, во приватниот живот. Изгуби многу килограми. Стана премногу слаба и секогаш плачеше. Ја болеа главата, срцето, половината и градите, ја започнува Бред оваа потресна исповед.

Не спиеше добро и брзо се ззаморуваше во текот на денот. Нашата врска беше на работ. Нејзината убавина беше само сенка, имаше подочници и престана да се грижи за себе. Изгубив надеж и мислев дека ќе се разведеме. А тогаш одлучив да делувам. На крајот на краиштата, покрај себе ја имав најубавата жена на светот, напишал актерот и додал дека таа била идол за убавина и дека е среќен што може да ја прегрне и заспие покрај неа.

Почнав да ја посипувам со цвеќе, бакнежи и комплименти. И угодував во се и и приредував изненадувања во текот на целиот ден. И давав многу подароци и живеев за неа. Во јавноста зборував само за неа. И успеа, процвета. Ме сака повеќе од секогаш. Не знаев дека може толку силно да сака. И тогаш сфатив: Жената е одраз на својот маж – ако ја сакате до лудило, таа и ќе стане тоа, завршил Бред Пит.