Ракомет
18. January 2018 - 17:57

ЕХФ: Голманот Вујовиќ најпријатно изненадување

Европската ракометна федерација  издвои 8 впечатоци кои го одбележаа досегашниот тек на првенството. 

Во шега  за најпријатен момент е прогласен застанувањето на Веселин Вујовиќ на голот кога Германците требаше да изведат удар од 7 метри...
Меѓу најпријатните моменти е и навивањето на хрватските фанови во Загреб но и пласманот на Македонија пред Шпанија, Данска и Германија...потоа користењето на правилот 7 на 6  кога повеќето од селекциите играат без голман во нападот.....