Џет-Сет
29. October 2019 - 9:32

Ѕвездата на „Натприродно“ уапсен и обвинет за напад

Ѕвездата на американската популарна серија „Supernatural“ е уапсен во неделата поради тепачка во неговиот бар во Остин,
 
Полицијата од Остин за локалните медиуми соопшти дека полицајците биле повикани во барот „Стереотајп“ во 2 часот  рано утрото и го уапсиле Падалеки. 
 
37-годишниот актер кој играше и во „Гилмор Грлс“ наводно им удрил тупаница во лица на двајца вработени по вербална кавга со нив.
 
ТМЗ бјави видео од Падалеки на кое се гледа дека  како актерот со рацете „дави“ еден човек , а потоа го отпушта и ги крева рацете во воздух.
 
Друго видео снимено во барот го покажува  очигледно пијаниот Падалеки како се потпира врз автомобил и вади пари од џебот додека во близина има полицајци.
 
„Што прави, дали се обидува да им плати?“, се слуша глас во позадината на видеото.