Тенис
24. January 2016 - 16:48

Двојна титула за Ѓорческа во Анталија

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа ги освои двете титули на фјучрсот во Анталија. По триумфот во сингл каде ја победи Грузијката Георгадзе. Во финалето победи со 2-1 во сетови.

Во финалето на двојки таа со Романката Јоана Лоредана Роска ги победија Дистелманс (Белгија) и Грим (Швајцарија)  со 6-2 и 6-2 во сетови.
Македонската тенисерка во двете конкуренции беше прва носителка.