Македонија
13. October 2019 - 15:39

Драма во Велес: Полицијата апсела крадец, а тој при приведувањето нападнал службеник

Апсење во Велес, полицијата упаси крадец. Според информациите на МВР, вчера  во 15,15 часот во СВР Велес бил лишен од слобода А.В.(28) од Велес поради постоење на основи на сомнение за извршено кривично дело,,тешка кражба’’, a при приведувањето физички нападнал полициски службеник.
 
По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.