Свет
26. March 2017 - 11:05

Драма во Лас Вегас: Напаѓач пукал на патниците во автобус, едно лице загинато

Маж синоќа отворил оган во автобус во Лос Анџелес, при што убил едно лице, а друго лице повредил. 

View image on Twitter

Мажот е уапсен по тензичната ситуација, што траела четири часови, но поминала без дополнителни инциденти, соопшти полицијата во Лас Вегас, напоменувајќи дека нападот не е поврзан со тероризам. 

Осомничениот се затворил сам во автобусот. Потоа полицијата четири часови преговарала со него. 

View image on Twitter

Мажот се предал околу 15.20 часот, по локално време. 

View image on Twitter