Македонија
23. July 2021 - 16:53

Драма во крушевско: Малолетник со ловна пушка тешко го ранил својот малолетен братучед

Малолетник од крушевско пренесен во болница со прострелни рани.

„На 22.07.2021  во Полициска станица Прилеп пријавено е дека во Јавна здравствена установа „Борка Талески“ во Прилеп е донесен малолетник од с.Пресил, крушевско, со тешки телесни повреди од огнено оружје. Увид извршила увидна екипа на ПС Крушево и ПС Прилеп, при што било констатирано дека во с.Пресил, во семејната куќа на Џ.И.(43), кој во моментот не бил дома, неговиот малолетен син истрелал од ловна пушка, која ја поседувал Џ.И., при што го повредил малолетниот братучед. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“. - стои во соопштението испратено од МВР