Балкан
19. March 2020 - 17:58

До крајот на април затворени хотелите во Грција

Хотелите во Грција што работат на 12-месечна база, со одлука на Владата, ќе бидат затворени до крајот на април, соопштија од Министерството за туризам на Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Одлуката стапува во сила на полноќ меѓу 22 и 23 март, додека пак задолжителна е да работи по еден хотел во секоја периферија и по три во Солун и Атина.